How meditation (attention exercise and mindfulness) can help our organization?

Netikėkite nei vienu mano žodžiu, - sako Buda - pamėginkite ir patys patirkite.

Patyriau ir aš, ką reiškia kiekvieną dieną medituoti ir kokius rezultatus tai atneša.
Visų pirma sužinome (patiriame) koks nevaldomas, išblaškytas ir šokinėjantis mūsų dėmesys. Daugeliui iš mūsų bent minutę išlaikyti dėmesį sutelktą į pasirinktą meditacijos objektą (kvėpavimą, kūno pojūčius, muziką, žvakės liepsną ar tašką ant grindų) yra tikra ‘misija neįmanoma’. Mintys greitai nuneša į visokiausias dausas… O kaip būna darbe, kai reikia padaryti kokią nuobodžią, nemalonią, ar daug laiko reikalaujančią užduotį?... Arba kai užgriūna darbų lavina ir protingiausias sprendimas - susitelkti į vieną užduotį vienu metu ir žingsnelis po žingsnelio išjudėti iš beviltiškos situacijos, vietoje desperacijos, blaškymosi, panikos, streso ar nerimo…

Pažinę savo dėmesį kaip nedresuotą hiperaktyvų šuniuką, galime po truputi imti jį treniruoti. Ir kas įdomiausia, kad ilgainiui mūsų protui tos treniruotės ima vis labiau patikti, nes hiperaktyvumas siaubingai išvargina ir neduoda kokybiško rezultato, o sutelktumas, ramybė ir disciplina vėl gražina energiją, kūrybiškumą, efektyvumą ir pasitenkinimą visose srityse - ne tik darbinėse.

Galiausiai iš vidinės ramybės, balanso ir besiplečiančio sąmoningumo (t.y. atidumo sau, kolegoms, aplinkai, verslo reikalavimas) gimsta:

  • gilesnės įžvalgos ir idėjos, kaip kurti tvaresnį, harmoningesnį, autentiškesnį verslą, produktą ar paslaugą;
  • išmokstame girdėti savo klientus, užuot argumentavę ir įtikinėję;
  • įsiklausome į savo kolegas ir imame pastebėti ‘win-win’ situacijas / sprendimus, užuot viską matavę savo masteliu ir primetinėję asmeninį požiūrį;
  • galiausiai išgirstame save ir randame harmoningus sprendimus, užuot ‘aukojęsi’, burbėję ir nuolat kankinę kolegas bei artimuosius savo skundais... :)

Netikėkite nei vienu mano žodžiu…
Išmėginkite ir patys patirkite!

Aurimas Šlimas
Organizacijų psichologas ir meditacijos treneris

Sąmoninga Organizacija - M2B
Tel. 860142033
slimas.aurimas@gmail.com